Technologia

Proponowana przez Proteco Machines metoda mycia polega na zawieszeniu na dachu budynku maszyny myjącej na specjalnym przestawianym żurawiu z wyciągarką linową (budynki z wolnym dachem) albo specjalnym systemie do przemieszczania platform wzdłuż fasady opartym na monoszynach. Maszyna myjąca dzięki wyciągarce porusza się w pionie „góra-dół” a elementy myjące w postaci szczotki walcowej i/lub szczotek pracujących horyzontalnie myją elewację. Dysze umocowane nad szczotkami spryskują powierzchnie wodą demineralizowaną dostarczaną ze stacji do dejonizacji wody ulokowanej na dachu budynku.

Lautus I

wyposażony jest w system dozowania dwóch rodzajów środków chemicznych zależnie od cyklu mycia. Zmiana rodzaju środka chemicznego może być realizowana w każdej chwili pracy urządzenia i na każdej wysokości. Daje to możliwość pokrywania elewacji specjalistycznymi preparatami zmieniającymi napięcie powierzchniowe elewacji utrudniając osadzanie się zanieczyszczeń.

Konstrukcja urządzenia LAUTUS I pozwala na rozbudowę urządzenia o dodatkowe funkcjonalności np. dodatkowe szczotki horyzontalne domywające poziome zagłębienia i przeszkody, suszenie elewacji poprzez wydmuch wody z szczelin elewacji, domywanie wewnętrznych krawędzi budynku poprzez zastosowanie dodatkowej szczotki krańcowej.